Tweevoudig wereldkampioen rally Kalle Rovanperä heeft aangekondigd dat hij aan het einde van het seizoen 2025 afscheid neemt van het World Rally Championship (WRC).
De 25-jarige Fin gaat een opmerkelijke carrièreswitch maken: vanaf 2026 zal hij uitkomen in de Japanse Super Formula, als voorbereiding om te racen in de Formule 2 in 2027.
Rovanperä schreef in zijn jonge carrière al talloze records in de rallysport. Hij werd in 2020, op 19-jarige leeftijd, de jongste WRC-rijder ooit op het podium en won een jaar later de WK Rally van Estland als jongste rallywinnaar in de geschiedenis van het WRC.
In 2022 domineerde hij het nieuwe Rally1-hybridetijdperk, pakte vijf zeges in de eerste zeven wedstrijden en werd met 22 jaar de jongste wereldkampioen ooit. Een jaar later verdedigde hij met succes zijn titel.
Voor het seizoen 2024 nam hij de beslissing om niet het volledige WRC-seizoen te rijden, maar won wel vier van de zeven rally’s waaraan hij deelnam en hielp hij Toyota aan een vierde constructeurstitel op rij.
Voor het seizoen 2025 keerde Rovanperä terug naar een volledig programma in het WRC. Met nog drie rally’s te gaan is hij nog altijd volop in de race voor een derde wereldtitel. Afgelopen zomer kwam nog een grote droom in vervulling toen won hij voor het eerst zijn thuisrally won: de WK Rally van Finland.
Rovanperä ‘wil dromen najagen op hoogste niveau in circuitracen: Super Formula in 2026 als voorbereiding op F2 in 2027’
De overstap naar circuitracen markeert een zeldzame en ambitieuze switch. “Deze beslissing was niet gemakkelijk, maar ik denk er al een lange tijd over na. Ik heb op jonge leeftijd veel bereikt in de rallysport en begon me af te vragen welke andere uitdagingen ik nog wilde aangaan”, vertelt Rovanperä.
“Het is bijzonder dat ik deze stap kan zetten met de steun van Toyota GAZOO Racing. Super Formula is een sprong in het diepe, maar we hebben samen een goed plan en ik kijk er enorm naar uit.”
Over zijn verdere plannen zei Rovanperä: “Nu voelt het als het juiste moment om mijn volgende dromen na te jagen op het hoogste niveau van het circuitracen. In 2026 ga ik racen in de Japanse Super Formula, als voorbereiding om te racen in de Formule 2 in 2027.”
Foto: Red Bull Content Pool