Bernhard ten Brinke heeft de tweede editie van de Berkelland Rally op zijn naam geschreven. De Zeddammer was met overmacht de sterkste in de Achterhoek.
Terug van weggeweest, en hoe. Onder perfecte decemberomstandigheden werd de Berkelland Rally voor het eerst sinds 2019 (de eerste editie) verreden. Een tweede editie die, uniek voor Nederland, in december plaatsvond.
Ondanks dat de wedstrijd niet meetelt voor de Nederlandse rallykampioenschappen, was de belangstelling hoog. De inschrijflijst had weken voor het sluiten van de inschrijfperiode zijn maximum bereikt, en niet met de minste namen. Het resulteerde in een gevarieerd deelnemersveld, van Rally2-auto’s tot een groot aantal (20) Peugeot 206 Cup-auto’s. De wedstrijd was bovendien de finaleronde van de 206 Cup.
Veel toeschouwers
Langs de proeven waren dan ook veel toeschouwers op de been, voor een perfecte decemberrallydag zonder neutralisaties en met weinig vertraging. Loon na hard werken van het organiserende team onder leiding van initiator Marijn Visser.
Er stonden 2 x 3 klassementsproeven op het programma op zaterdagmiddag. In totaal waren deze zes proeven goed voor 61 kilometer op snelheid. Net als zes jaar geleden was geen enkele proef een rondkoers. Een formule die in de Nederlandse rallysport populairder wordt en, gezien de bomvolle deelnemerslijsten, ook in de smaak valt bij de rijders. (Tekst gaat verder onder de video.)
VIDEO: Best of Berkelland Rally 2025

Ten Brinke neemt meteen afstand
Bernhard ten Brinke liet meteen zien dat hij de te kloppen man was in Eibergen. Op de openingsproef bij Beltrum (14,48 km) was de Skoda-rijder namelijk meteen 13,3 seconden sneller dan wie dan ook. Twee weken eerder, tijdens de Belgische Spa Rally, reed Ten Brinke al naar een sterke tweede plaats, op slechts negen seconden van Cédric Cherain met de Porsche 992 Rally GT. Het gaf al een indicatie dat het met Ten Brinkes tempo wel goed zat en dat hij op voorhand de grote favoriet was voor de zege in eigen streek.
“Er zat dit weekend meer in”, zei Ten Brinke aan de finish van de Spa Rally, omdat hij in de openingsfase van die wedstrijd een verkeerde bandenkeuze had gemaakt.
Qua relatieve snelheid ten opzichte van zijn Rally2-concurrenten in Eibergen bleek er inderdaad behoorlijk wat in de tank te zitten. Op klassementsproef 2 was hij maar liefst 14,2 seconden sneller dan zijn eerste achtervolger, en dat over 9,1 kilometer.
Ook noteerde Ten Brinke een scratch op de laatste proef van de openingsboucle, waardoor het verschil met Jasper van den Heuvel halverwege de wedstrijd 31 seconden bedroeg. Daarachter zat het kort bij elkaar, met inmiddels tweevoudig ONRK-kampioen Rostek op P3, gevolgd door Yannick Vrielink, Ingo ten Vregelaar, Rally2-debutant Jeroen Klein Kromhof en Michiel Becx. Ter illustratie: het verschil tussen Van den Heuvel en Becx bedroeg 25,9 seconden. (Tekst gaat verder onder de foto.)

6-uit-6 terwijl top 7 ongewijzigd blijft
Tijdens de tweede boucle leek Ten Brinke er een tandje af te doen. Op geen enkele proef noteerde hij bij de tweede doorkomst een snellere tijd. Desondanks noteerde hij ook in de tweede boucle op elke proef een scratch. Zes proeven, zes scratches dus voor Ten Brinke, die de wedstrijd domineerde en uiteindelijk won met 58,7 seconden voorsprong.
Op opvallende wijze bleef de top zeven ongewijzigd gedurende de hele wedstrijd: sinds de start van de rally vond er geen enkele positiewisseling plaats binnen de top zeven. Opmerkelijk, zeker gezien hoe klein de onderlinge verschillen tussen de rijders achter Ten Brinke per proef waren.
Dat betekende dat Jasper van den Heuvel als tweede eindigde, gevolgd door Rostek op 7,7 seconden. Vrielink miste het podium op 3,6 seconden met de Hans Weijs Motorsport-Ford Fiesta Rally2. Ingo ten Vregelaar, die zijn Hyundai i20 N Rally2 in de Twente Rally nog testte als 0-rijder, werd vijfde in Eibergen op 14,1 seconden van Vrielink.
Jeroen Klein Kromhof sloot zijn Rally2-debuut af op P6, gevolgd door Michiel Becx, die zich nu volledig gaat opmaken voor de Dakar Rally met een Century CR7 T1+.
Jim van den Heuvel snelste historic
Jim van den Heuvel werd achtste algemeen en ‘won’ daarmee het historic-klassement met de fraaie Mitsubishi Lancer EVO III. Nationaal Rallykampioen 2025 Willem Wouter Overbeek (Renault Clio Rally3) werd negende, voor Martin van Iersel met de Hyundai i20 N Rally2. (Tekst gaat verder onder de foto.)

De finish van de Berkelland Rally markeert het einde van het Nederlandse rallyseizoen 2025. Hoewel de rallykalender voor 2026 langzaam vorm begint te krijgen en enkele evenementen hun data al hebben gepubliceerd, is de volledige kalender nog niet bekend. Volgens meerdere bronnen in het servicepark wordt deze ‘zeer binnenkort’ verwacht.
Blijf in de winterstop op de hoogte van het laatste rallynieuws uit de nationale kampioenschappen, het WRC én het ERC via onze social-media (Facebook, Instagram, X / Twitter) kanalen of de website TheRallyFactory.com.
Berkelland Rally – Einduitslag
| # | Rijders | Auto | Tijd / Vers. met P1 |
|---|---|---|---|
| 1. | Ten Brinke / Woodburn | Skoda Fabia RS Rally2 | 33:09,7 |
| 2. | Jasper vd Heuvel / M. vd Heuvel | Citroën C3 Rally2 | +58,7 |
| 3. | Rostek / Braun | Skoda Fabia RS Rally2 | +1:06,4 |
| 4. | Vrielink / Van Koppen | Ford Fiesta Rally2 | +1:10,0 |
| 5. | Ten Vregelaar / Werger | Hyundai i20 N Rally2 | +1:24,1 |
| 6. | J. Klein Kromhof / Krieger | Skoda Fabia Rally2 EVO | +1:30,6 |
| 7. | Becx / Van Barschot | Citroën C3 Rally2 | +2:16,2 |
| 8. | Jim van den Heuvel / Dockx | Mitsubishi Lancer EVO III | +2:42,1 |
| 9. | Overbeek / Lier | Renault Clio Rally3 | +3:17,8 |
| 10. | Van Iersel / Mangé | Hyundai i20 N Rally2 | +3:37,8 |



