BRC 2026: 3 schrapresultaten, klasse-keuze en wellicht 4 BRC-kampioenen in Haspengouw Rally

BRC 2026: 3 schrapresultaten, klasse-keuze en wellicht 4 BRC-kampioenen in Haspengouw

Met de Rally van Haspengouw in het vooruitzicht maakt het Belgian Rally Championship (BRC) zich op voor een seizoen waarin tactische keuzes belangrijker zijn dan ooit. Ondertussen belooft het deelnemersveld in Haspengouw van een zeer hoog niveau te worden.

De BRC-kalender 2026 telt in totaal elf evenementen, waarvan acht wedstrijden in Divisie 1. Een opvallende promovendus is de TAC Rally, die in 2026 weer een D1-wedstrijd is.

Ook de komst van het Ardennes Rallye Festival in Vresse-sur-Semois en de terugkeer van de Boucles Chevrotines naar de zomer vallen op.

Hoewel het aantal D1-wedstrijden stijgt, blijft het aantal te tellen resultaten ongewijzigd op zes. Doordat piloten naast de acht D1-manches ook één resultaat uit een D2-wedstrijd mogen nomineren, ontstaat er een unieke situatie: de zes beste scores worden gehaald uit een totaal van negen mogelijke deelnames.

Dit betekent dat er in 2026 drie resultaten geschrapt kunnen worden, tegenover slechts twee in het vorige seizoen.

Daarnaast geldt de nieuwe regel dat iedere rijder aan minstens drie wedstrijden moet deelnemen om officieel in de eindstand van het kampioenschap geklasseerd te worden.

Cherain wint Spa Rally voor Ten Brinke, Heindrichs verrassend derde

Kiezen voor één klasse in BRC

Een tweede cruciale vernieuwing is de strikte scheiding tussen de klassen. Voorheen konden piloten tijdens het seizoen van wagen wisselen en de punten bij elkaar optellen, maar dat is verleden tijd.

In 2026 worden punten behaald in verschillende klassen niet meer gecombineerd. Enkel de hoogste score binnen één klasse telt voor de eindstand. Effectief dwingt dit titelkandidaten om voor de start van het seizoen te kiezen tussen een RC2- of een RGT-wagen.

Afgelopen seizoen reed Cédric Cherain bijvoorbeeld het volledige BRC-seizoen met de Porsche 992 Rally GT, op de Sezoensrally na, toen hij in actie kwam met een Volkswagen Polo GTI R5.

Voor het BRC-seizoen 2026 stapt Cherain over op een Skoda Fabia RS Rally2.

Samen met zijn nieuwe navigator Jasper Vermeulen werd hij onlangs veertiende algemeen in de Rallye Monte-Carlo tijdens hun debuut met de Fabia RS. Het duo werd de zevende Rally2-auto en noteerde sensationeel zes top 10-tijden algemeen tussen de Rally1-auto’s.

Cédric Cherain WRC Rallye Monte Carlo 2026 Skoda Fabia RS Rally2 P14 OA P7 Rally2

Topstartveld met minstens vier BRC-kampioenen in Haspengouw

Cherain en Vermeulen staan inmiddels ingeschreven voor de openingsronde, de Rally van Haspengouw. Ook regerend BRC-kampioen Jos Verstappen staat aan de start met een Citroën C3 Rally2, de auto waarmee hij eind vorig jaar de 6 Uren van Kortrijk won.

Viervoudig Belgisch kampioen Freddy Loix is eveneens present op de voorlopige deelnemerslijst. Samen met Juliette Tsjoen zal ‘Fast Freddy’ een Skoda Rally2 besturen. Momenteel staat hij ingeschreven met de Rally2 Evo-versie van de Fabia.

Ander nieuws komt vanavond via AutoTrend.be, waar Pieter Tsjoen bevestigt dat hij zal deelnemen als navigator van Stéphane Lefebvre aan boord van de PTR-Toyota GR Yaris Rally2.

Met Verstappen, Cherain, Lefebvre en Loix staat er in de openingsronde een topveld aan de start, met maar liefst vier BRC-kampioenen.

Verdere Rally2-deelnemers zijn o.a. Thomas Martens en Emile Breittmayer.

Martens tekent present met een Hyundai i20 N Rally2. ‘The Ginger One’ vangt het nieuwe seizoen dus aan met een nieuwe Rally2-auto, nadat hij eind vorig jaar drie wedstrijden met een Citroën reed.

Breittmayer noteerde vorig jaar een knappe scratch in de openingsproef van de Haspengouw, maar viel op KP3 uit. Hij blijft de Citroën trouw.

Ook het Junior BRC vernieuwt en is voortaan exclusief voorbehouden voor de nieuwe Rally6-auto’s.

Het nieuwe BRC-seizoen 2026 start over een kleine twee weken, op 28 februari, tijdens Rally van Haspengouw rondom Sint-Truiden.

Foto’s: BRC Media, Kroon-Oil