Oliver Solberg is na de vrijdag in de Safari Rally Kenia nog altijd de leider, maar zag zijn voorsprong slinken naar slechts één seconde. Na de diepe modder van gisteren was het vandaag weliswaar droog, maar het steenachtige Keniaanse terrein was daarom niet minder lastig.
De dag begon met de annulering van de derde klassementsproef. Door de hevige regenval waren de sporen zo diep dat medische voertuigen het parcours niet op konden.
Eenmaal onderweg sloegen de ruwe Keniaanse Safari-proeven direct toe. Solberg schoot de struiken in en verloor kostbare tijd, maar de grootste klap kwam op de achtste proef.
Een lekke band rechtsachter kostte hem dertig seconden, waardoor negenvoudig wereldkampioen Sébastien Ogier, die een sterke dag reed, tot op één seconde kon naderen. “We staan weer op nul met Seb“, aldus Solberg.
Toyota’s blijven heersen, Hyundai nog altijd op zoek naar KP-overwinning
Achter het leidende duo bezet Toyota de volledige top drie met Elfyn Evans op de derde plaats. De grote verrassing van de dag was echter Sami Pajari.
Ondanks een tijdstraf en een moment waarbij hij bijna over de kop sloeg, won de jonge Fin maar liefst vier proeven. Hij bezet hiermee een knappe vierde plek algemeen. (Tekst gaat verder onder de foto.)

Voor Motorsport was het opnieuw een moeizame dag. Thierry Neuville kampte met een beschadigde radiateur en staat vijfde.
Teamgenoot Esapekka Lappi zorgde voor het meest opmerkelijke moment van de dag: op de negende proef moest hij stapvoets rijden om een familie giraffen te laten oversteken, om even later met zijn auto tegen een boom te glijden. De Fin kon zijn weg zonder problemen vervolgen.
Vechtlust bij M-Sport
M-Sport Ford kende flinke tegenslag. Josh McErlean moest opgeven met een kapotte versnellingsbak. Teamgenoot Jon Armstrong mengde zich met de Hyundai’s totdat hij op de voorlaatste KP van de dag iets raakte en de ophanging van zijn Puma Rally1 beschadigde.
Armstrong wist de ophanging te fixen en haalde de finish van de dag zonder achterwielaandrijving. In het WRC2 heeft Robert Virves (Skoda) de leiding overgenomen van Gus Greensmith (Toyota). Het verschil tussen Virves en Greensmith bedraagt slechts 14,5 seconden.
Morgen gaat de Safari Rally verder met de zes proeven op het programma over 122 kilometer. Regen is allerminst uitgesloten en kan het hele klassement op zijn kop gaan zetten.
Mis niets van het WRC en de (inter)nationale rallykampioenschappen via onze social-media (Facebook, Instagram, X / Twitter) kanalen of de website TheRallyFactory.com.
WRC Safari Rally Kenya 2026 – Stand na KP10/20
| # | Rijders | Auto | Tijd / Vers. met P1 |
|---|---|---|---|
| 1. | Solberg / Edmondson | Toyota GR Yaris Rally1 | 1:33:50,2 |
| 2. | Ogier / Landais | Toyota GR Yaris Rally1 | +1,0 |
| 3. | Evans / Martin | Toyota GR Yaris Rally1 | +20,5 |
| 4. | Pajari / Salminen | Toyota GR Yaris Rally1 | +1:10,5 |
| 5. | Neuville / Wydaeghe | Hyundai i20 N Rally1 | +1:46,1 |
| 6. | Fourmaux / Coria | Hyundai i20 N Rally1 | +1:47,3 |
| 7. | Katsuta / Johnston | Toyota GR Yaris Rally1 | +1:53,3 |
| 8. | Lappi / Mälkönen | Hyundai i20 N Rally1 | +2:53,2 |
| 9. | Virves / Viilo | Skoda Fabia RS Rally2 | +6:53,6 |
| 10. | Greensmith / Andersson | Toyota GR Yaris Rally2 | +7:08,1 |
Foto’s: Toyota GAZOO Racing


