WRC Rally Finland: Evans leider na vrijdag voor Neuville, Rovanperä crasht

WRC Finland: Evans leider voor Neuville na vrijdag, Rovanperä crasht

Elfyn Evans is de leider in de WK (WRC) Rally van Finland na de vrijdag. Thierry Neuville volgt op 6,9 seconden van Evans op P2. Kalle Rovanperä ging in leidende positie van de weg in KP8.

Thuisheld Rovanperä, die met 55 punten voorsprong naar deze negende wedstrijd van het WRC ging, noteerde vijf scratches op een rij en had een voorsprong van 5,7 seconden op zijn teamgenoot Evans na zeven klassementsproeven.

Een zeldzaam foutje 11,1 km na de start van KP8 zorgde ervoor dat de home hero over de kop ging met zijn Toyota GR Yaris Rally1. Rovanperä en bijrijder Jonne Halttunen kwamen ongedeerd uit de auto, maar het was wel game over voor de WK-leiders.

Evans, momenteel tweede in de WK-stand, nam de leiding in de wedstrijd over en start de zaterdag met een voorsprong van 6,9s op Thierry Neuville.

“Over het algemeen was het een goede dag,” zei Evans, die gefrustreerd was toen hij 2,8 seconden verloor ten opzichte van Neuville in de Harju Superspecial, de laatste KP van de vrijdag. “Over het algemeen zijn we best tevreden, maar er is nog een lange weg te gaan.”

Fouten werden hard afgestraft op de supersnelle gravelpaden. Naast Rovanperä gingen ook Esapekka Lappi en Pierre-Louis Loubet van de weg. De schade aan Lappi’s Hyundai was te groot om morgen te kunnen herstarten.

Wie we morgen ook niet meer terugzien is Ott Tänak. De Est, die na de openingsproef van donderdagavond leidde, moest opgeven nadat een harde impact de motor van zijn Ford Puma Rally1 beschadigde. Het M-Sport team heeft moeten concluderen dat de schade te veel was om te kunnen herstarten.

Achter Neuville heeft Toyota-rijder Takamoto Katsuta P3 in handen voor thuisrijder Teemu Suninen. Toyota-teambaas Jari-Matti Latvala, die dit weekend (eenmalig) weer terug achter het stuur zit tijdens een WRC-rally, bezet de vijfde plek.

De top 10 wordt compleet gemaakt door rijders met Rally2-auto’s. Jari Huttunen voert het Rally2-veld aan voor Sami Pajari, Nikolay Gryazin, Oliver Solberg en Adrien Fourmaux.

Bekijk hier alle informatie (Tijdschema, KP-Kaarten, Deelnemerslijst) over de WRC Rally van Finland.

Volg de Rally van Finland dit weekend via onze social-media (X / Twitter, Facebook, Instagram) kanalen of de website TheRallyFactory.com.

Morgen staat de langste dag van de rally op het programma met maar liefst 160,68 competitieve kilometers op het programma. KP11, de openingsproef van de zaterdag, start om 07:05 uur Benelux-tijd.

WRC Rally Finland 2023 – Stand na vrijdag (KP10)

#RijdersAutoTijd / Vers. met P1
1.Evans / MartinToyota GR Yaris Rally151:34,4
2.Neuville / WydaegheHyundai i20 N Rally1+6,9
3.Katsuta / JohnstonToyota GR Yaris Rally1+16,4
4.Suninen / MarkkulaHyundai i20 N Rally1+28,8
5.Latvala / HänninenToyota GR Yaris Rally1+1:23,7
6.Huttunen / HaapalaSkoda Fabia RS Rally2+3:14,1
7.Pajari / MälkönenSkoda Fabia RS Rally2+3:27,0
8.Gryazin / AleksandrovSkoda Fabia RS Rally2+3:27,3
9.Solberg / EdmondsonSkoda Fabia RS Rally2+3:28,8
10.Fourmaux / CoriaFord Fiesta Rally2+3:36,4

Foto: Toyota Gazoo Racing