WRC Acropolis Rally - Neuville nipt leider na vrijdag voor Ogier

WRC Acropolis Rally: Neuville nipt leider voor Ogier na vrijdag

Thierry Neuville gaat aan de leiding van de WK (WRC) Acropolis Rally (Griekenland) na de vrijdag. De voorsprong van de Belg bedraagt slechts 2,8 seconden op achtvoudig WRC-kampioen Sébastien Ogier.

Neuville nam de leiding in de wedstrijd over van Kalle Rovanperä tijdens de openingsproef van vrijdag. Rovanperä begon de dag als leider nadat hij de gisteravond de openingsproef, een super-special in de Griekse hoofdstad Athene, won.

De openingsproef van de dag bleek uiteindelijk Neuvilles enige scratch van de dag. Desondanks bleef hij gedurende de hele dag de leider. Zijn voorsprong was 7,4s bij het ingaan van de laatste KP van de dag. Een mechanisch probleem, wat vermoedelijk te maken had met de transmissie van de Belg zijn Hyundai i20 N Rally1, gooide bijna roet in het eten. Toch hield Neuville stand en gaat hij de zaterdag in met een voorsprong van 2,8 seconden op Sébastien Ogier.

“Het achterdifferentieel slipte de hele tijd en ik kon niet voluit gaan in de eerste, tweede en derde versnelling”, legde Neuville uit. “Ik verloor constant tijd en ik kon de auto niet roteren op het gas.”

“Het was stressvol, ook omdat het een uitdagende proef was. Vanaf de eerste kilometer hoorde ik het geluid van het achterste diff en ik was bang dat ik het einde niet zou halen, maar het lukte.”

Ogier: ‘Bandenstrategie belangrijk morgen’

Ogier beschadigde zijn achtervleugel en sluit de dag af op P2. De routinier denkt dat de bandenstrategie morgen belangrijk gaat worden: “Ik voelde dat mijn achtervleugel ontbrak, maar ik had geen idee waarom,” zei hij. “Het zal het hele weekend een beetje zo gaan, wat de bandenverschillen tussen ons zijn, maar morgen is het een belangrijke dag.”

Rovanperä kon het tempo van Neuville en Ogier niet volgen vandaag. Hij opende als WK-leider de weg en verloor veel tijd doordat hij de lijnen moest maken op de opdrogende gravelpaden. Zijn achterstand is 25,5s op leider Neuville.

Evans is vierde op slechts 5,5s van zijn titelrivaal en teamgenoot Rovanperä. De Welshman had een leegloper in KP2 en verloor net als Ogier ook tijd toen hij zijn achtervleugel verloor.

Evans passeerde Esapekka Lappi in de laatste KP (KP6) van de dag. Lappi’s achterstand op Evans is slechts 1,1s. Lappi kampte met een waterlek in zijn Hyundai en nam geen grote risico’s.

Dani Sordo liet zijn Hyundai afslaan in KP6 en moest daardoor Takamoto Katsuta voor zich dulden. De Spanjaard was gefrustreerd, maar die frustratie zal niet in verhouding staan met het team van M-Sport.

Drama voor M-Sport

Tänak verliet de Tyre Fitting Zone alverwege de dag 22 minuten te laat nadat hij noodgedwongen een technisch probleem moest oplossen met beperkte middelen.

De Est wist het probleem op de lossen, maar ontving wel 3 minuten 40 seconden aan tijdstraffen. Tänak meldde dat het probleem vergelijkbaar was met dat van zijn teamgenoot Pierre-Louis Loubet. De jonge Fransman kreeg voor de start van de eerste KP van de dag al problemen wegens “temperatuurproblemen” en moest opgeven zonder de KP te starten. Een lichtpuntje voor M-Sport was de snelheid die Tänak liet zien in de middag: de Est won twee klassementsproeven.

Bekijk hier alle informatie (Tijdschema, KP-Kaarten, Deelnemerslijst, Live timing) over de WRC Acropolis Rally van Griekenland.

Volg de Rally van Griekenland dit weekend via onze social-media (X / Twitter, Facebook, Instagram) kanalen of de website TheRallyFactory.com.

In het WRC2 voert Yohan Rossel het klassement aan. De Fransman erfde de positie laat op de dag nadat Adrien Fourmaux was gestopt om een wiel te verwisselen. De snelste rijder met een Rally2-auto is Nikolay Gryazin in P8 algemeen. De Skoda-rijder is echter niet ingeschreven voor het WRC2 dit weekend.

WRC Acropolis Rally Greece 2023 – Stand na vrijdag (KP6)

#RijdersAutoTijd / Vers. met P1
1.Neuville / WydaegheHyundai i20 N Rally155:10,4
2.Ogier / LandaisToyota GR Yaris Rally1+2,8
3.Rovanperä / HalttunenToyota GR Yaris Rally1+25,5
4.Evans / MartinToyota GR Yaris Rally1+31,0
5.Lappi / FermHyundai i20 N Rally1+32,1
6.Katsuta / JohnstonToyota GR Yaris Rally1+41,7
7.Sordo / CarreraHyundai i20 N Rally1+48,6
8.Gryazin / AleksandrovSkoda Fabia RS Rally2+3:16,7
9.Tänak / JärveojaFord Puma Rally1+3:34,5
10.Rossel / DunandCitroën C3 Rally2+3:46,3

Foto: Hyundai Motorsport