Rovanperä pakt winst in Rally Zweden, Neuville tweede

Rovanperä pakt winst in WRC Rally Zweden, Neuville tweede

Kalle Rovanperä heeft 21 jaar nadat zijn vader Harri Rovanperä de WRC Rally van Zweden won hetzelfde evenement op zijn naam geschreven. Het is Kalles derde overwinning in het WRC en is de jonge Fin is de nieuwe leider in de strijd om het wereldkampioenschap.

Rovanperä nam de leiding na de eerste proef op zaterdagochtend en gaf die niet meer uit handen. Uiteindelijk won de 21-jarige de rally met een marge van 22 seconden op Thierry Neuville, die nu tweede staat in de tussenstand van het kampioenschap. Esapekka Lappi maakt het podium compleet bij zijn terugkeer bij een fabrieksteam op het hoogste niveau van de rallysport.

Elfyn Evans was de hele zaterdag in gevecht met Rovanperä, maar maakte een fout in de laatste bocht van de laatste KP van de dag en toen hij over een sneeuwbank bij het passeren van de finishlijn ging. Evans kreeg later 10 seconden straf omdat hij de stopcontrole bereikte “via een weg die parallel liep aan de gedefinieerde weg, waardoor de bijrijder de auto uitstapte om zijn tijd te ontvangen”.

De straf van Evans betekende dat Rovanperä aan het begin van de slotdag een voorsprong van 18.3s had. In de openingsetappe van de slotdag overstuurde Evans wijd in een linkerbocht en raakte daarbij de sneeuwbank, waardoor hij de radiator van zijn GR Yaris Rally1 beschadigde en niet veel later moest opgeven. Daardoor was Rovanperäs marge nog groter die hij niet meer uit handen gaf.

Door zijn opgave in Zweden staat Evans nu 42 punten achter Rovanperä in het kampioenschap na twee rally’s.

Tänak wint Power Stage

Ott Tänak noteerde de snelste tijd in de Power Stage en kreeg de vijf bonuspunten. Rovanperä klokte de op één na snelste tijd in de laatste KP en verlaat Zweden dus met 29 punten. Neuville, Katsuta en Breen werden respectievelijk derde, vierde en vijfde in de Power Stage.

Rovanperä behaalde in Zweden zijn derde rallyzege uit zijn carrière en heeft nu 14 punten voorsprong in de WK-stand aan de start van de volgende rally in Kroatië. Thierry Neuville schuift op naar de tweede plaats in het kampioenschap, voor Sébastien Loeb die naar de derde plaats zakt. M-Sport’s Gus Greensmith staat nu vierde in het kampioenschap met 20 punten na zijn P5 finish in Zweden. De top 5 wordt gecompleteerd door Sébastien Ogier die, net als Loeb, dit weekend niet aan de start verscheen. De top 10 in de tussenstand van het kampioenschap is hieronder te vinden.

Andreas Mikkelsen finisht als zevende in de Rally van Zweden en maakt er twee uit twee WRC2-overwinningen van dit seizoen. De Fin Lauri Joona won de WRC3-categorie terwijl Jon Armstrong met de Fiesta Rally 3 zijn derde JWRC-overwinning uit zijn carrière pakte.

De Rally van Kroatië van 21 t/m 24 april is de volgende ronde op de WRC kalender. Blijf in de tussentijd op de hoogte van het laatste rallynieuws uit het WRC en de nationale kampioenschappen via onze social-media (Twitter, Facebook, Instagram) kanalen of de website TheRallyFactory.com.

WRC Rally Zweden 2022 Einduitslag

#RijdersAutoTijd / Vers. met P1
1.Rovanperä / HalttunenToyota GR Yaris Rally12:10:44.9
2.Neuville / WydaegheHyundai i20 N Rally1+22.0
3.Lappi / FermToyota GR Yaris Rally1+30.6
4.Katsuta / JohnstonToyota GR Yaris Rally1+2:19.4
5.Greensmith / AnderssonFord Puma Rally1+3:20.4
6.Solberg / EdmondsonHyundai i20 N Rally1+5:39.4
7.Mikkelsen / EriksenSkoda Fabia Rally2 Evo+7:11.1
8.Veiby / SkjærmoenVolkswagen Polo GTI R5+7:34.3
9.Huttunen / LukkaFord Fiesta Rally2+8:14.2
10.Kaur / SimmVolkswagen Polo GTI R5+8:24.8

WRC 2022 Rijders Kampioenschap na Ronde Round 2/13

#RijderPunten
1.Kalle Rovanperä46
2.Thierry Neuville32
3.Sébastien Loeb27
4.Gus Greensmith20
5.Sébastien Ogier19
6.Takamoto Katsuta18
7.Craig Breen16
8.Esapekka Lappi15
9.Andreas Mikkelsen12
10.Oliver Solberg8

WRC 2022 Constructeurs Kampioenschap na Ronde 2/13

#ConstructeurPunten
1.Toyota Gazoo Racing WRT83
2.M-Sport Ford WRT59
3.Hyundai Shell Mobis WRT47
4.Toyota Gazoo Racing WRT NG22

Foto: Toyota GAZOO Racing