Thierry Neuville leidt de WK Rally van Zweden na dag 1. De Belg heeft een voorsprong van slechts 4.3 seconden op Rovanperä.
De Hyundais kwamen verrassend goed uit te startblokken vanochtend na hun problemen in Monte Carlo. Ott Tänak noteerde de beste tijd op KP1 met een marge van 0.4s op Kalle Rovanperä die als eerste de proeven op moest. Rovanperä is derde in de WK-stand maar moest toch als eerste de proeven ‘schoonvegen’ omdat de nummers één en twee in de stand, respectievelijk Sébastien Loeb en Sébastien Ogier, niet aan de start staan in Zweden.
De volgende verassing kwam al in KP2 van de wedstrijd toen Esapekka Lappi de KP-winst pakte. Vervolgens verloren zowel Tänak en Lappi ruim tien seconden in KP3 waardoor Rovanperä opschoof naar P1 halverwege de dag. Neuville volgde op 8.4s met Oliver Solberg verassend in P3, op 10.4s van de leiding. Elfyn Evans was vierde, op 0.8s van Solberg en 2.6s voor Ott Tänak. Lappi stond zesde na KP3, op 0.2s achterstand van Tänak.
Podiumfinisher in Monte Carlo, Craig Breen, kwam in KP2 vast te zitten in een sneeuwbank en kon zijn weg niet vervolgen.
Problemen voor Tänak in middag, Rovanperä en Neuville sterk in laatste KP van de dag
Na de lunchbreak verloor rallyleider Rovanperä veel tijd. De tweevoudig rallywinnaar had geen problemen maar gaf toe te worstelen met zijn lijnen: “Vanmorgen was het ok, maar nu is het heel lastig om de juiste lijnen te vinden. Ik heb geprobeerd om zowel de lijnen die er waren te volgen en mijn eigen lijnen te rijden, maar dat werkte totaal niet.”
Ondertussen pakte Evans de KP-winst en de leiding in de wedstrijd omdat ook Neuville negen seconden verloor. Solberg schoof op naar P2 op 1.6s van de leiding. Evans hield de leiding vast tot de laatste KP van de dag waarin Rovanperä en Neuville uitblonken. Lappi en Evans verloren respectievelijk 9.0 en 9.1 seconden terwijl Solberg bijna bijna 16 seconden verloor in een proef van iets meer dan 5.5-kilometer.
Ott Tänak moest voor de start van de voorlaatste proef van de dag opgeven met problemen met de hybride unit. Het licht van de unit stond op rood wat betekende dat de Est zijn weg niet kon vervolgen, brute pech voor de WRC-kampioen van 2019.
Aan het einde van de dag is Neuville de leider voor Rovanperä (+4.3), Evans is derde op 7.4s. Bekijk de volledige top 10 hieronder. Morgen staan er zes proeven op het programma. De openingsproef van de dag, KP8, start om 08:57 uur.
Volg de WK Rally van Zweden via onze social-media (Twitter, Facebook, Instagram) kanalen of de website TheRallyFactory.com.
WRC Rally Zweden 2022 Stand na KP7 (Dag 1)
| # | Rijders | Auto | Tijd / Ver. met P1 |
|---|---|---|---|
| 1. | Neuville / Wydaeghe | Hyundai i20 N Rally1 | 1:02:31.2 |
| 2. | Rovanperä / Halttunen | Toyota GR Yaris Rally1 | +4.3 |
| 3. | Evans / Martin | Toyota GR Yaris Rally1 | +7.4 |
| 4. | Lappi / Ferm | Toyota GR Yaris Rally1 | +8.8 |
| 5. | Solberg / Edmondson | Hyundai i20 N Rally1 | +28.1 |
| 6. | Katsuta / Johnston | Toyota GR Yaris Rally1 | +1:18.9 |
| 7. | Fourmaux / Coria | Ford Puma Rally1 | +1:32.9 |
| 8. | Greensmith / Andersson | Ford Puma Rally1 | +1:48.1 |
| 9. | Mikkelsen / Eriksen | Skoda Fabia Rally2 Evo | +3:08.9 |
| 10. | Veiby / Skjærmoen | Volkswagen Polo GTI R5 | +3:13.0 |
Foto: Hyundai Motorsport

