WRC Croatia Rally Kroatië: Evans pakt emotionele overwinning, podium met 3 constructeurs

Rally Kroatië: Evans pakt emotionele overwinning en WK-leiding

Elfyn Evans heeft een einde gemaakt aan een 18 maanden durende overwinningsdroogte door de WK Rally van Kroatië op zijn naam te schijven. Door zijn overwinning in Kroatië is de Welshman nu gedeeld leider in het kampioenschap met Sébastien Ogier.

Evans nam de leiding in de wedstrijd over van Thierry Neuville nadat de Belg een maakte op zaterdagochtend. Tijdens de rest van de rally nam hij afstand van M-Sport Ford-rijder Ott Tänak en won uiteindelijk met een marge van 27 seconden.

De overwinning, zijn eerste sinds de Rally van Finland 2021 en de eerste in zijn carrière op asfalt, bracht Evans van de vijfde plaats naar de eerste plaats in de stand van het rijderskampioenschap. Na ronde vier van de 13 staat hij in punten gelijk met Sébastien Ogier, met Kalle Rovanperä op één punt achterstand en Tänak op drie punten.

Evans: “Het voelt onbelangrijk op dit moment.”

“Uiteraard hebben we hier lang naartoe gewerkt, maar op dit moment voelt het onbelangrijk”, aldus Evans, verwijzend naar het overlijden van Craig Breen.

“Na de focus van de rally missen we hem allemaal. Meteen nadat we over de finish kwamen, is dat het enige waar we aan kunnen denken. We hebben Craig’s familie beloofd dat we van het weekend zouden genieten, en dat hebben we gedaan. We denken nu allemaal aan hen.”

Het team van Toyota blijft ongeslagen in Kroatië met de overwinning van Evans en vergrootte de voorsprong op Hyundai Motorsport in het constructeurskampioenschap naar 29 punten.

Lappi bezorgt Hyundai een emotioneel podium

Op zaterdagmiddag leek Tänak de druk op te voeren bij Evans. Echter kreeg de Est problemen met de transmissie van zijn Puma waardoor hij die druk niet kon doorzetten. Uiteindelijk werd de wereldkampioen van 2019 tweede met een marge van 31,6 seconden op Esapekka Lappi.

Het ontbrak Lappi aan vertrouwen op de vuile stukken asfalt, maar consistentie beloonde hem met zijn eerste podium voor Hyundai, een welkome opsteker voor het team na een loodzware week.

Achter Lappi kwam een trio Toyota’s met op kop titelverdediger Rovanperä, met een achterstand van 19,7 seconden. De Fin was buiten de top tien blijven steken nadat hij vrijdag in KP2 een wiel had verwisseld, maar haalde schoof weer op naar voren met indrukwekkende snelheid. Hij passeerde Sébastien Ogier op zondagochtend en werd vierde in het algemeen klassement, met slechts 9,7 seconden voorsprong op zijn teamgenoot.

Ogier werd uiteindelijk vijfde algemeen, op een kleine anderhalve minuut van winnaar Evans. De achtvoudig wereldkampioen moest op vrijdag ook stoppen om een lekke band te wisselen, terwijl hij aan de leiding lag. Daarnaast kreeg Ogier van de stewards een minuut tijdstraf wegens het niet goed vastmaken van zijn veiligheidsgordels.

Takamoto Katsuta maakte het vier Toyota’s in de top zes voor Pierre-Louis Loubet, die ondanks stuurproblemen zijn Puma Rally1 naar de finish reed.

Yohan Rossel greep de overwinning in het WRC2 en pakte een achtste plaats algemeen voor Nikolay Gryazin. Oliver Solberg scoorde geen punten voor het WRC2 dit weekend maar wel het laatste WK-puntje.

Het WRC gaat volgende maand verder met de WK Rally van Portugal, de start van het eerste van zeven achtereenvolgende gravelrally’s. De vijfde ronde is wordt verreden van 11 t/m 14 mei rondom Matosinhos.

Blijf in de tussentijd op de hoogte van het laatste rallynieuws uit de nationale kampioenschappen en het WRC via onze social-media (Twitter, Facebook, Instagram) kanalen of de website TheRallyFactory.com.

WRC Rally Kroatië 2023 – Resultaat

#RijdersAutoTijd / Vers. met P1
1.Evans / MartinToyota GR Yaris Rally12:50:54.3
2.Tänak / JärveojaFord Puma Rally1+27.0
2.Lappi / FermHyundai i20 N Rally1+58.6
4.Rovanperä / HalttunenToyota GR Yaris Rally1+1:18.3
5.Ogier / LandaisToyota GR Yaris Rally1+1:28.0
6.Katsuta / JohnstonToyota GR Yaris Rally1+2:22.5
7.Loubet / GilsoulFord Puma Rally1+4:22.6
8.Rossel / DunandCitroën C3 Rally2+7:51.3
9.Gryazin / AleksandrovSkoda Fabia RS Rally2+8:07.4
10.Solberg / EdmondsonSkoda Fabia RS Rally2+9:16.7

WRC 2023 Rijders Kampioenschap na Ronde 4/13

#RijderPunten
1.Sébastien Ogier69
1.Elfyn Evans69
3.Kalle Rovanperä68
4.Ott Tänak65
5.Thierry Neuville58
6.Esapekka Lappi31
7.Craig Breen19
8.Takamoto Katsuta18
9.Dani Sordo17
10.Pierre-Louis Loubet14

WRC 2023 Constructeurs Kampioenschap na Ronde 4/13

#ConstructeurPunten
1.Toyota Gazoo Racing WRT161
2.Hyundai Shell Mobis WRT132
3.M-Sport Ford WRT108

Foto: Toyota