Thierry Neuville leidt de WK (WRC) Rally van Kroatië na de openingsdag voor Elfyn Evans ondanks dat de Belg vandaag maar één klassementsproef won. Toyota-rijders Sébastien Ogier en Kalle Rovanperä reden allebei lek.
Het was de consistentie van de Hyundai-rijder die belangrijk bleek op de asfaltwegen ten westen van de hoofdstad Zagreb. Neuville sluit de lange openingsdag af met een voorsprong van slechts 5,7 seconden op Elfyn Evans.
Neuville was niet tevreden met de afstelling van zijn auto in de ochtend, maar nam na KP2 de leiding over toen kampioenschapsleider Sébastien Ogier. Ogier verloor anderhalve minuut door een wielwissel nadat hij lek had gereden.
Neuville bleef de hele middag aan het leiding, hoewel Evans zijn voorsprong met meer dan de helft verkleinde toen regenwolken tevoorschijn kwamen boven de proeven. Beide rijders hielden vast aan een gemengde combinatie van harde en zachte Pirelli-banden, wat de beste keuze bleek.
“We hebben goed werk geleverd, maar het was niet gemakkelijk”, gaf Neuville toe. “Aan het eind van de dag ging het wat beter en ik ben blij dat we vanmiddag wat meer plezier met de auto hadden. Hopelijk kunnen we de wedstrijd winnen, dat zou een geweldige prestatie zijn voor het team en voor ons.”
Voor Ott Tänak pakte een gok met de bandenkeuze niet goed uit. De Est reed met regenbanden op KP6, echter bleven de omstandigheden overwegend droog en hij viel terug achter Esapekka Lappi nadat hij 17,0 seconden verloor.
Tänak reageerde in de daaropvolgende proef door Lappi weer voorbij te gaan en de derde plaats in het klassement op te eisen. Tänak heeft een voorsprong van 3,4 seconden op Lappi aan het einde van de dag en staat 24,3 seconden achter Evans. Ogier vocht zich ondertussen terug naar de vijfde plaats, de achtvoudig wereldkampioen heeft 50,3 seconden achterstand op Lappi.
Takamoto Katsuta haalde Pierre-Louis Loubet in de laatste proef van de dag en staat zesde, terwijl Kalle Rovanperä de dag als achtste afsluit. De jonge Yaris-rijder won vorig jaar de wedstrijd, maar heeft momenteel een achterstand van meer dan twee en een halve minuut minuten op de leider in de wedstrijd nadat ook hij een wiel verwisselde, notabene op dezelfde plaats als zijn teamgenoot Ogier.
WRC2-leider Yohan Rossel is negende algemeen en heeft een ruime voorsprong van 29,9 seconden op Nikolay Gryazin, die tiende algemeen staat en tweede is in het WRC2.
Henk Vossen sluit zijn eerste echte rallydag met zijn nieuwe Skoda Fabia Rally2 Evo af op eem 44e plek algemeen.
Dag 2 kent net als vandaag vier verschillende proeven die elk twee keer worden verreden. Deze acht proeven brengen het totaal aantal wedstrijdkilometers op 116,60.
Foto: Hyundai Motorsport

