Clio Rally Trophy DE: Genieten in en om de wijnranken van Mittelrhein

Clio Rally Trophy DE: Genieten in en om de wijnranken van Mittelrhein

De vierde ronde van de Clio Rally Trophy DE 2025, gehouden tijdens de Rallye ADAC Mittelrhein, werd een van de hoogtepunten van het seizoen. Carsten Mohe was heer een meester tussen de wijnranken waar de buitenlandse deelnemers veel leerden en vooral bijzonder genoten van de spectaculaire proeven.

De Rallye ADAC Mittelrhein kende Föhren als uitvalsbasis, vlakbij Trier waar jaren lang de Duitse ronde van het Wereld Rally Kampioenschap werd verreden. De proeven bestonden dan ook voor een belangrijk deel uit wegen die de WK teams indertijd ook voorgeschoteld kregen.

Het was voor alle deelnemers een feest om over de beruchte wijnrank-proeven van Dhrontal en Trittenheim te rijden maar vooral de Nederlandse en Deense deelnemers genoten van deze unieke ervaring. “Poeh, dit is “next level”’ klonkt het uit de mond van René Jeths. Wat Willem Wouter Overbeek beaamde “Dit is rallyrijden!”

In het klassement is al snel duidelijk dat Carsten Mohe een maatje te groot is voor de concurrentie. De ervaren Mohe bouwt snel een voorsprong op, maar geeft die bijna uit handen door een typisch ‘Mittelrhein-moment’. “We reden op droog asfalt tegen de berg op, maar aan de andere kant had het hard geregend en was de weg kletsnat. We gleden van de weg en kwamen vast te zitten in een metalen draad. Ik moest er even flink aan trekken maar daarna konden we gelukkig weer door.” Mohe stelt direct daarna orde op zaken en rijdt zonder verder problemen naar de winst.

De strijd om de tweede plaats wordt pas op de laatste proef beslecht. Aanvankelijk is het Felix Schumann die in zijn Rally4 de toon zet en broer Max op een kleine achterstand houdt. Technische problemen aan het eind van de zaterdag werpen hem echter ver terug in het klassement. Het is vervolgens aan Max om de Nederlanders van het WiRe Raching Team in hun Rally3 kanonnen achter zich te houden. De Nederlanders beginnen zich steeds meer op hun gemak te voelen op de Duitse wegen en komen voorzichtig dichterbij.

Schumann houdt echter stand en gaat met een comfortabele voorsprong de laatste proef in, waar het noodlot toeslaat. Een lekke band kost hem en navigatrice Ann Felke twee minuten waarmee ze terugzakken naar de derde plaats. René Jeths is de lachende derde die er met de tweede plaats vandoor gaat. Overbeek geniet van de proeven maar heeft iets te veel momentjes en krijgt een aantal tijdstraffen waardoor hij genoegen moet nemen met de vierde plaats.

John Coumans en Renaldo Lier waren een van de weinige equipes die het niet naar hun zin hadden. Ze raakten al vroeg in de wedstrijd een grote steen en konden halverwege de eerste dag alweer huiswaarts.

De Rally5 werd een Deens-Nederlands-Deens onderonsje. Jacob Egholm en Frederik Glad uit Denemarken namen het op tegen Maikel Verkade uit Nederland en Sarah Haulrik uit Denemarken. De volledige Deens equipe van Egholm en Glad nam het voortouw en wonnen hun klasse in deze zoals Egholm het noemt “geweldige wedstrijd”. (Tekst gaat verder onder de foto.)

Rallye ADAC Mittelrhein 2025 Clio Rally Trophy DE Rally5 winner Egholm / Glad

Verkade legt uit hoe hij op plek twee belandde “Ik ben een soort diesel, ik moet even op gang komen. Op de laatste proeven zaten we er goed bij!” Voor navigatrice Haulrik zijn de punten van de tweede plaats belangrijk. Eerder dit jaar zat ze al naast Egholm en scoorde daarmee de nodige punten, naast Verkade gaat ze daar goed mee verder.

De volgende wedstrijd van de Clio Rally Trophy DE is de Saarland-Pfalz Rally rondom St. Wendel.

Clio Trophy DE Rallye Mittelrhein – Einduitslag

#RijdersAutoTijd / Vers. met P1
1.Mohe / LieberRenault Clio Rally31:56:01,5
2.Jeths / AaltinkRenault Clio Rally3+6:38,5
3.M. Schumann / FelkeRenault Clio Rally4+7:08,0
4.Overbeek / RuiterRenault Clio Rally3+7:10,6
5.Egholm / GladRenault Clio Rally5+9:40,6
6.F. Schumann / KruhsRenault Clio Rally4+13:58,2
7.Verkade / HaulrikRenault Clio Rally5+15:06,3
DNFCoumans / LierRenault Clio Rally4

Stand Clio Rally Trophy DE Algemeen na 4 van de 6 wedstrijden

Rijders
1. René Jeths – 107
2. Willem-Wouter Overbeek – 102
3. Elbert Deij – 88
4. Carsten Mohe – 70
5. Jacob Egholm – 43
6. Klaus Werner – 41
7. Oliver Sørensen – 34
8. Thomas Schultz – 34
9. Felix Schumann – 31
10. Erik Sindermann – 23
11. John Coumans – 23
12. Max Schumann – 23
13. Maikel Verkade – 22
14. Alexander Kazmierzak – 20

Navigatoren
1. Chris Aaltink – 107
2. Joyce Ruiter – 101
3. Andrea Lieber – 70
4. Frederik Glad – 65
5. Martin Nortier – 64
6. Sarah Haulrik – 57
7. Mika Jordan – 41
8. Melanie Schultz – 34
9. Max Decker – 24
10. Matthias Pätzold – 23
11. Renaldo Lier – 23
12. Ann Felke – 23
13. Hans-Peter Loth – 17

Stand Clio Rally Trophy DE Rally3/4 na 4 van de 6 wedstrijden

Rijders
1. Willem-Wouter Overbeek – 72
2. René Jeths – 72
3. Carsten Mohe – 50
4. Klaus Werner – 27
5. Felix Schumann – 22
6. John Coumans – 15
7. Max Schumann – 15

Navigatoren
1. Joyce Ruiter – 72
2. Chris Aaltink – 72
3. Andrea Lieber – 50
4. Mika Jordan – 27
5. Renaldo Lier – 15
6. Ann Felke – 15
7. Hans-Peter Loth – 12

Stand Clio Rally Trophy DE Rally5 na 4 van de 6 wedstrijden

Rijders
1. Elbert Deij – 68
2. Jacob Egholm – 35
3. Thomas Schultz – 27
4. Oliver Sørensen – 25
5. Erik Sindermann – 18
6. Maikel Verkade – 18
7. Alexander Kazmierzak – 15

Navigatoren
1. Martin Nortier – 50
2. Frederik Glad – 50
3. Sarah Haulrik – 45
4. Melanie Schultz – 27
5. Max Decker – 18
6. Matthias Pätzold – 18

Foto’s: Steven van Veenendaal | Bron: Clio Rally Trophy DE